توجه توجه
با توجه به نیاز شما عزیزان و پرورشدهنگان قناری آزمایشگاه حرفه ای تشخیص دقیق بیماریهای قناری زیر نظر اساتید و پزشکان متخصص و برجسته از روز شنبه 22/4/92 افتتاح گردید.
09353747040 آ قای دکترصیرفی پور

سایت شهر قناری مفتخر است در اجرای طرحی منحصربفرد که با انتخاب و ترجمه مطالب بروز دامپزشکی (رشته قناری) از جمله معرفی مکمل ها و داروهای عمومی و تخصصی قناری و نگاهی کوتاه به تاریخچه کمپانی های معروف جهان در زمینه تولید  دارو ها و مکمل ها و تجهیزات مربوط به قناری گامی نو در راستای بالا بردن سطح دانش عموم افراد علاقه مند به قناری بردارد.

 دانلود فایل پی دی اف خلاصه ای از معرفی داروها و مکمل های قناری

معرفی و شناخت مکمل ها و داروهای قناری معرفی کمپانی های معروف جهان

نام داروهای قناری

  شناخت برخی از داروها قناری


نام دارو : هپی کاناری موارد مصرف : پیشگیری ودرمان مایکوپلاسما _ سالمونلا _ پاستورلا ودیگرباکتریهای حساس به این دارو علامت بیماریهای حاصله از چنین میکروبها : ورم چشم وسینوسها _ ورم پس (کلواک)درقنارها_ اسهال سفید _ اسهالهای میکروبی _ ورم شکم پیش رونده همراه با تب وحرارت که در ناحیه شکمی بیشتر مشهود میباشد _ حالت استفراغ _ کمبود ناگهانی وزن بدن (خالی کردن سینه )تحلیل رفتن عضله سینه _ بی اشتهایی _ عفونت خونی _ و مرگ ومیرجوجه قناریها این دارو محصول رویال کاناری می باشدودرسه نوع پودر,سوسپانسیون ودیگری محلول قابل حال درآب خوراکی عرضه گردیده شده است 09353747040و09395350911و09336005014و 09361949821

معرفی داروی تی ان تی قناری T.N.T قناری (T.N.T Royal Canary) تی ان تی یک داروی وسیع طیف (دارای اثر بخشی بالا و گسترده) در مراحل اولیه بیماری های کلی از قبیل تغییر رنگ ترشحات مدفوعی , پف کردن پرنده , ترشحات چشمی ابتدایی , علائم تنفسی ابتدایی و یکسر ی علائم گوارشی اولیه از قبیل ورم روده های ساده و یا ورم روده های اختصاصی قناری وجود انگل های ابتدایی مورد مصرف دارد در صورتی که اگر پرنده به بیماری های مزمن و پیشرفته مبتلا باشد استفاده از این دارو مثمر ثمر واقع نمیگردد و بایستی حتما جهت تشخیص بیماری کشت و آنتی بیوگرام با نظر پزشک متخصص انجام پذیرد بنابراین نا آگاهی از استفاده از این دارو نمی تواند منتسب به بد بودن این دارو مد نظر قرار گیرد. لازم به ذکر میباشد که تی ان تی مرغان TNT مرغان (NEOXIVET) با تی ان تی (T.N.T Royal Canary) مورد استفاده در قناری کاملا متفاوت بوده و هم اکنون بسیاری از دارو های تی ان تی TNT موجود در بازار با توجه به عدم اصل بودن مواد اولیه دارو منتسب به تی ان تی اصل (T.N.T Royal Canary) بوده و منجر به تبلیغات منفی در مورد این دارو گردیده است لذا خواهشمند است این نوع تی ان تی TNT را که اختصاص به قناری دارد مورد استفاده قرار دهید ولی بایستی توجه داشته باشید که قبل از استفاده از این دارو حتما با گروه ما در مورد میزان و زمان مصرف مشاوره نمایید .

تشخیص و تجویز درست یا اشتباه ؟! همانطور که میدانید در امر دامپزشکی و بخصوص پرورش قناری , نحوه ی تشخیص و تجویز دارو بسیار مهم میباشد . به عنوان مثال مکررا با بنده یا همکاران تماس گرفته و گفته میشود : قناری من بیماری ورم روده یا اسهال ویا عفونت روده دارد . لطفا داروی تی.ان.تی را برایم ارسال نمایید . پس از گذشت یک هفته آن شخص تماس گرفته و میگوید : پرنده من مورد بهبودی قرار نگرفته است و یا بدتر از قبل هم شده است و ایراد از داروی تی ان تی می باشد.....این در حالیست که تشخیص شخص ایشان بیماری ورم روده ویا ....است وهمینطور تجویز داروی تی ان تی نه تشخیص یک دامپزشک حرفه ای ومتخصص . آیا بنظر شما آزمایشگاه و کشت باکتری جایی در چرخه ی پرورش داشته ودارد ویا خیر ؟؟؟؟؟

نظریه تیم پزشکی در مورد تجویز داروهای پرندگان- TNT
با توجه به مصرف طولانی مدت داروی تی ان تی در ایران و اروپا و تحقیقات به عمل آمده توسط این تیم و سایر دامپزشکان در سراسر دنیا در موارد اولیه بیماریها که پرنده کسالت جزیی دارد استفاده از این دارو می تواند از پیشرفت بیماری و نتایج منفی سایر بیماری ها در پرنده جلوگیری نماید . لازم به ذکر است که این دارو TNT و سایر دارو های مورد مصرف در درمان بیماری ها احتمال بروز عوارض را دارد به عنوان مثال در انسان اگر فردی مبتلا به درد قفسه سینه گردید و علائمی از قبیل تعریق سرد و انتشار درد در قفسه سینه داشت فرد برای پیشگیری از پیشرفت بیماری قبل از رسیدن به مرکز درمانی از آسپرین استفاده مینماید ولی اگر در همین فرد بیماری زخم معده وجود داشته باشد امکان بروز خونریزی معده وجود دارد بنابراین فرد نمیتواند مدعی این مسئله باشد که این خونریزی به علت استفاده از دارو یا آسپرین بوده است لذا بایستی این آگاهی را از پزشک مربوطه کسب نموده باشد که آیا مجاز به استفاده از این دارو بوده است یا خیر بنابراین در استفاده از دارو های پرندگان بخصوص داروی TNT باید با دامپزشک متخصص پرندگان مشورت نمود بلکه این مسئله نه تنها از زبان ما بلکه از زبان بسیاری از متخصصین پرندگان حرفه ای در سایت های زبان اصلی درتمام دنیا به ثبت رسیده است . بنابراین خواهشمند است قبل از قضاوت عجولانه و غیر تخصصی از قضاوت در مورد دارو ها اجتناب نمایید . لازم به ذکر می باشد که هر دارو ای علاوه بر نتایج مثبت و دلخواه همراه با نتایج منفی نیزهمراه میباشد به عنوان مثال بارها پرورش دهندگان محترم پرندگان نه تنها دوز مناسب دارو و زمان مصرف دارو را رعایت نکرده اند بلکه از مکمل ها نیز در هنگام دادن دارو نیز استفاده نموده اند. دادن تخم مرغ و سایر مکمل های پروتئینی به علت داشتن حامل های خاص همزمان با مصرف تی ان نی TNT و یا سایر دارو ها منجرب به عوارض شدید و حتی مرگ پرنده میگردد, بنابر این خواهشمند است در تجویز و مصرف دارو ها حتما دقت لازم را به عمل آورید . بار ها این مسئله با تماس های تلفنی و یا پست الکترونیکی که با تیم تحقیقی ما به عمل آمده است توصیه به انجام کشت ترشحات مدفوعی گردیده است که متاسفانه با توجه به امتناع پرورشدهندگان محترم از انجام این مسئله اجتناب ورزیده اند و مجبور به انتخاب اولین گزینه برای درمان بیماری در پرنده خود گردیده اند در صورتی که شناخت بیماری نیاز به آگاهی لازم در شناسایی اولیه در پرنده مورد نظر دارد که این مسئله در کتب مرجع علمی به ثبت رسیده است ولی باید توجه داشت که تنها خواندن یک مطلب دلیل بر آگاهی کامل شخص در درمان بیماری نمیباشد و بایستی به متخصص مربوطه مراجعه نماید.
هیئت تحریریه شرکت شهرقناری ومجمع دامپزشکان پرشین قناری

شارکل اکتیویتدcharcoal_activatedذغال فعال شده
ذغال فعال شده اغلب در مسمومیت های دارویی از قبیل مسمومیت با آتروپین_ استامینوفن _ گلیکوزیدهای دیژیتالی_ فنی تویین_ اتیلین گلیکول و......مورد مصرف قرار میگیرد.شارکل اکتیویتد درمسمومیت های غذایی و یک داروی تکمیل کننده دربرخ از بیماریهای گوارشی مورد استفاده قناری قرار میگیرد ذغال فعال شده را میتوان دراختیار قناری ها قرار داد تا در مواقعی که لازم بود قناری به خود درمانی توسط شارکل بپردازد.شارکل جاذب سم بوده وقناری هارا میتواند تا حدودی سم زدایی نماید.
Dr.jaberi:2011 09336005014و 09361949821

powder T.N.T پودرخوراکی تی.ان.تی
بهترین دارو جهت درمان قطعی تورم روده (اختصاصی قناری) مواردمصرف : دربیماریهای گوارشی,وبه همراه داروی بی.او.اچ برای بیماریهای تنفسی ,آسم وسرماخوردگی های مزمن تجویزو موردمصرف قرارمیگیرد.داروی تی.ان.تی یکی از بهترین وقدیمیترین وپرفروشترین داروهاییست که بیش از ۲۰ سال سابقه دارد_این دارو برای بیماریهای گوارشی قناری طراحی وساخته شده است. دیگرمواردمصرف تی.ان.تی برای رفع کسالت.....بیحالی .....کم اشتهایی.....تشنگیهای مزمن.....ودربیماری خواب عمیق قناریها..... گرمازدگی .....تورم روده.....عفونت روده...و80%هشتاددرصد بیماریهای عام قناری مورد استفاده قرارمیگیرد. توجه ! تی.ان.تی اصل واورجینال را باید از اشخاص مطمئن تهیه نمود ......

------------------------------------------- T.N.Tدوزپایه مقداروطریقه مصرف :یک پیمانه ازپودر تی .ان .تی را در200سی سی آب حل نموده و بمدت 15روز که در هر 5روز مصرف یک روز قطع (استراحت از دارو)گردد. دوره ی فوق الذ کر سه مرتبه تکرار شود.

--------------------------------- در گرما زدگی یک پیمانه در 250سی سی آب بمدت 3روز متوالی مصرف گردد. در بیماریهای مزمن گوارشی سه الی چهار دوره ی پنج روزه ویابا تجویز متخصص. درعفونت هاوتورم روده حاد : یک پیمانه از پودر تی.ان.تی را در 220سی سی آب بمدت سه دوره سه روزه.یعنی سه روز مصرف ویکروز قطع مصرف وباز تکرارگردد. در کسالت های جزئی یک دوره سه روزه مصرف گردد. برای پیشگیری : درقناریهای تازه خریداری شده که در قرنتینه بسر میبرند یک دوره 4چهار روزه مصرف شود. بطور کل در هریک یا دو ماه , یک دوره سه الی پنج روزه بمنظور پروفلاکسی الزامیست. 09336005014و 09361949821

SINGER CANARYآوازقناری
این دارو مشابه کانتو ملودی بوده ولیکن باقدرت بیشتر وقیمت بهتر عرضه گردیده است.
موارد مصرف:این دارو بیشتر در قناریهای کم آواز ویا قناریهایی که جنسیت آنها بدرستی مشخص نشده است ویا قناری هایی که جنسیتشان نر بوده اما آواز نمیخوانند واز نظر جنسی قدرت کافی را نداشته وآماده خواندن نمی باشند. مقدار وطریقه مصرف صحیح : در هفته دو بار وهر بار 4الی 6 قطره در25سی سی آب ودراختیار قناری بگذارید.بسته به سن ,جثه و میزان آمادگی مقدارمصرف دارو متغییر می باشد.
09395350911و09361949821

B.O.H powder
پودرخوراکی بی .او.اچ
, ,موارد مصرف:دربیماریهای تنفسی,آسم , لارنژیت, فارنژیت, خس خس, خرخر,تاچی پنه گرفتگی صدا سرماخوردگیهای مزمن, وبجزسی.ار.دی وآسپرژیلوس که داروی آن تایلن _ یا لینکواسپکتین وکتوکنیزول میباشد بی.او.اچ یک داروی خارالعاده میباشد.مقدارونحوه واستفاده صحیح:درنوع حاد آسم میتوان یک پیمانه را در 250 سی سی آب حل نمود وبمدت سه روزدر اختیار قناری بگذاریدویک روز استراحت از دارو واین بار یک پیمانه بی.او.اچ.بهمراه بایک پیمانه تی.ان.تی.رادر500سی سی آب حل نموده وبمدت سه روز مصرف گردد.در نوع حاد بیماری بی.او.اچ رابمیزان یک پیمانه در300سی سی آب حل گردد ودر اختیارقناری بمدت شش6 الی 9نه روز که بین هر سه روزیک روز قطع مصرف دارو .ودر نوع مزمن آسم باید نصف پیمانه ازبی. او. اچ را بهمراه نصف پیمانه تی ان تی رادر230 سی سی آب حل گرددوبمدت 7الی ده 10 ....توجه:در بیماریهای تنفسی آسم دادن مقداری ویتامین آ ویا تریگانتول دوقطره در یکصد سی سی آب در هنگام استراحت دارویی مصرف شود .رژیم غذایی درآسم :دادن برگهای کوچک وفسفری رنگ کاهو در هفته دوبار, کمک به امر بهبودی مینماید.همینطور دادن تخم مرغ آبپزشده به همراه هویج خام درهفته دو بارمصرف گردد.. در بیماری آسم میتوان قناری رابخور نمود البته با تجویز دامپزشک. ---------------------------09336005014و 09361949821--- ------------------------------ DERMOCEN پماد درموسن شماره دو وسه مخصوص شقاق پاهای قناری میباشد.ازبین برنده فلسهای کاذب ورشد مجدد درهمان قسمت ..نرم کننده وازبین برنده شقاق وفلس پای آهکی شده قناری ودرمان بدون بازگشت میباشد مقدار وطریقه مصرف: بطور کامل پاهای قناری رابا پماد درموسن چرب نموده ومازاد آن را با دستمال به آرامی پاک نمایید.در شقاق و پاهای فلس آهکی شکل هفته ای دوبار ودر دیگر موارد فقط با یک بار مصرف نمودن درموسن بهبودی حاصل خواهد شد. 09336005014و 09361949821 مقدمه:
بطور کلی بیماریهای میکروبی قناری شامل یک سری علایم بالینی است که توسط دامپزشک متخصص قابل تشخیص می باشدبطوری که درمان 80% ازآنها بوسیله داروی تی.ان.تی انجام میپذیرد . آلودگیهای میکروبی بیماریزا در قناری ها که منشا آن ازپرندگان نیمه خانگی یاپرندگان وحشی میباشد,باید توسط دامپزشک تشخیص وسپس درمان یاکنترل گردد. یکی از داروهایی که این نوع ازبیماری قناری را میتوان باآن کنترل ودرمان نمود (هپی کاناری2,3 )است. این دارو برای درمان بیماریهای خاص طراحی وساخته شده است. برخی از بیماریهای خاص مانند:سالمونلوزیس. کلی باسیلوزیس.پاستورلوزیس.کاندیدیازیس.هیستومونیازیس.مایت تنفسی.و....نام برد. --------------------------------------------------------------------------------------

powder T.N.T پودرخوراکی تی.ان.تی
بهترین دارو جهت درمان قطعی تورم روده (اختصاصی قناری)
مواردمصرف : دربیماریهای گوارشی,وبه همراه داروی بی.او.اچ برای بیماریهای تنفسی ,آسم وسرماخوردگی های مزمن تجویزو موردمصرف قرارمیگیرد.داروی تی.ان.تی یکی از بهترین وقدیمیترین وپرفروشترین داروهاییست که بیش از ۲۰ سال سابقه دارد_این دارو برای بیماریهای گوارشی قناری طراحی وساخته شده است. دیگرمواردمصرف تی.ان.تی برای رفع کسالت.....بیحالی .....کم اشتهایی.....تشنگیهای مزمن.....ودربیماری خواب عمیق قناریها..... گرمازدگی .....تورم روده.....عفونت روده...و80%هشتاددرصد بیماریهای عام قناری مورد استفاده قرارمیگیرد. توجه ! تی.ان.تی اصل واورجینال را باید از اشخاص مطمئن تهیه نمود ......

------------------------------------
T.N.Tدوزپایه
مقداروطریقه مصرف :یک پیمانه ازپودر تی .ان .تی را در200سی سی آب حل نموده و بمدت 15روز که در هر 5روز مصرف یک روز قطع (استراحت از دارو)گردد. دوره ی فوق الذ کر سه مرتبه تکرار شود.
----------------------- در گرما زدگی یک پیمانه در 250سی سی آب بمدت 3روز متوالی مصرف گردد.
در بیماریهای مزمن گوارشی سه الی چهار دوره ی پنج روزه ویابا تجویز متخصص.
درعفونت هاوتورم روده حاد : یک پیمانه از پودر تی.ان.تی را در 220سی سی آب بمدت سه دوره سه روزه.یعنی سه روز مصرف ویکروز قطع مصرف وباز تکرارگردد.
در کسالت های جزئی یک دوره سه روزه مصرف گردد.
برای پیشگیری : درقناریهای تازه خریداری شده که در قرنتینه بسر میبرند یک دوره 4چهار روزه مصرف شود.
بطور کل در هریک یا دو ماه , یک دوره سه الی پنج روزه بمنظور پروفلاکسی الزامیست.

هپی کاناری3و2
مورد مصرف:دربیماریهای سالمونلا_پاستورلا مولتی سیدا_ مورد مصرف در ناراحتیهای چشمی والتهاب چشم وورم بافت ملتحمه که منشاءدرونی داشته باشند, ازراه خوراکی مصرف میگردد _ اسهال های چسبنده وکش سان_ ودیگر در کوریزای عفونی وسینوزیت عفونی مصرف میگردد (کله پفکی) بطور کلی مصرف این دارو دربیماریهایی که منشا میکروبی شدید تری نسبت .به سایر عفونت ها دارند,بیشتر شایع است -----DERMOCEN پماد درموسن شماره دو وسه مخصوص شقاق پاهای قناری میباشد.ازبین برنده فلسهای کاذب ورشد مجدد درهمان قسمت ..نرم کننده وازبین برنده شقاق وپای آهکی شکل قناری ودرمان بدون بازگشت میباشد مقدار در هرتیوپ پنج گرم میباشد.
Dr.jaberi 09361949821
09336005014و 09361949821

ویتالینوکوئل Vitalinoquel
برای قدرت و نیروزایی بیشتر ـ کم خونیهای مزمن ـ بیحالی و بی اشتهایی _
تقویت حنجره در پرندگان آوازخوان _ آماده کردن قناری برای تکثیروپرورش , مصرف ویتالینو کوئل به همراه دانه کنجد یا کافیشه می تواند ماده قناری ها را بهتر وزودترازوقت آماده برای تکثیرنماید.. . بسیاری از پرورش دهندگان قناری, ازاین ویتامین بعنوان ماده آماده کن یادمیکنند

09358810306,09361949821

تری گانتول
حاوی ویتامینهای لازم جهت نطفه دهی ـ مست نمودن قناری ـ تقویت استخوان بندی ـ تقویت و نیروزایی در قناریهای مسن ـ تقویت بینایی و پیشگیری از کور شدن قناری
09395350911 09336005014و 09361949821

ویتالینوکوئل Vitalinoquel
برای قدرت و نیروزایی بیشتر ـ کم خونیهای مزمن ـ بیحالی و بی اشتهایی _ تقویت حنجره در پرندگان آوازخوان _ آماده کردن قناری برای تکثیروپرورش , مصرف ویتالینو کوئل به همراه دانه کنجد یا کافیشه می تواند ماده قناری ها را بهتر وزودترازوقت آماده برای تکثیرنماید.. .

آویزانول Avizano
لاغر کننده بسیار قوی و موثر حاوی مواد موثر و ویتامینهای لازم جهت لاغری
09125350911,09358810306,

Dermocen پماد درموسن2,3
شقاق ـ پای فلسی ـ التهابات پوستی ـ میخچه ـ آبسه ـ جرب ـ نرم کننده پوست و از بین برنده پولکهای کاذب پا و رشد فلس جدید در همان مکان

هپی کاناری1HAPPYCANARY1
پیشگیری ودرمان مایکوپلاسما وسالمونلا تورم و ورم پس (کلواک)و آب آوردن شکم در ماده قناریها ـ زرد شدن دور پس قناری که با کسالت توام است تورم پرده مغز در قناری ( مننژیت ) که نشانه های آن گیجی و غش و ضعف است سپتی سمی ( عفونت خونی ) که از نشانه های آن قرمز تیره شدن پا که با کسالت توام است. در ماده قناری ها برای پیشگیری ودرمان عفونت هایی که منجر به گذاردن تخم های آلوده ( تخم لجنی گذاردن)موردمصرف قرار میگردد
09125350911,09358810306,09361949821

لوتریسیلین Loutreeciline
حاوی آنتی بیوتیک وویتامین موارد مصرف : بیماریهای تنفسی و گوارشی حاد ـ دل دل زدن ـ بیماریهای ناشی از باکتریهای گرم مثبت وگرم منفی

انواع داروهای قناری از تمام شرکت های معتبرجهان درشرکت وفروشگاه شهرقناری موجود می باشد

برای سفارش دارو های قناری با این شمارگان تماس حاصل نمایید

09336005014 و

09361949821

09358810306